W dniu 8 czerwca w Czarnej Sędziszowskiej odbyło się uroczyste świętowanie 80-lecia utworzenia OSP. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy.

Następnie na czele z orkiestrą dętą strażacy przemaszerowali pod Dom Strażaka gdzie odbyła się II część uroczystości zgodnie z ceremoniałem OSP.

Jednostka OSP została odznaczona złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Od godz. 15 na scenie ustawionej przed Domem Strażaka prezentowały się zespoły z DK z Sędziszowa oraz uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Czarnej.

Od godz. 18 zaczęła się zabawa ogrodowa dla wszystkich mieszkańców i sympatyków. Wstęp na podłogę był  opłacony przez strażaków z Czarnej.

Dla wszystkich młodych artystów zapewniono napoje i słodki upominek ufundowany przez firmę RYMUT z Sędziszowa.

<<galeria>>

Zarząd OSP Czarna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Sędziszowa Pana  K. Kiełba, wszystkich sponsorów oraz  zaproszonych gości.